הבית שלי זו ההצלחה שלי! עיצוב בית לאחר הגירושין

כולנו יודעים ששיעורי הגירושים הגבוהים הם תופעה ידועה ובמגמת עליה כלל ארצית או ליתר דיוק כלל עולמית, על פי נתונים של בתי הדין הרבניים שמתפרסמים כל שנה, לא נראה שמגמה זו הולכת להשתנות בקרוב.

גירושין אומנם מסמלים את סופה של מערכת היחסים, אך אינם מסמלים את סופם של החיים וחשוב מאוד לזכור את זה ברגעים הקשים.
זה נכון שהגירושים לא תמיד קלים, בלשון המעטה, ובעולם המחקרים אף מגדירים אותם כטראומה.

מי שעבר גירושים מכיר את התחושות של להתעורר באמצע הלילה כשהלב דופק ולא מצליחים להירדם, לפעמים חשים חנוקים.
הולכים לעבודה ומרגישים תחושת ניתוק, כאילו מדובר בחיים של מישהו אחר, ישנה תחושה כי הקרקע נשמטת מתחת לרגליים. אפשר להגדיר את המצב כשרידה.

תופעות כגון חרדה, דיכאון, ייאוש, צער, סף תסכול נמוך, אי שקט, רגזנות, רגשות אשם ואובדן התקווה מאפיינות את המצב, אך יש לי חדשת טובות! בשנים האחרונות נערכו מחקרים העוסקים בהשפעות החיוביות הנובעות מגירושין, המחקרים מצאו שאחרי ההלם הראשוני, טראומה או משבר עשויים, באופן מפתיע, לחזק אותנו וטומנים בחובם פוטנציאל לצמיחה, זו הזדמנות לבחון ולהעריך מחדש את המצב, לגייס משאבים ויכולות ולהציב יעדים חדשים, לזכות בחיים שעליהם תמיד חלמתם ואותם טרם הספקתם להגשים.

עם הגירושים הבית מתפרק וזו אחת המכות הקשות שחווה כל המשפחה. יש חשיבות עליונה ביצירת עוגן חדש, זו ההזדמנות שלכם ליצור את הבית והסביבה שעליהם אתם חולמים, שייצג את מי שאתם ואת הרצונות שלכם, בלי שתצטרכו להתחשב ברצונות של האחר, מקום שתקבלו ממנו כוחות והשראה, בית שתרצו להיות בו ותרצו שישייכו אותו אליכם, בית שהוא ההשתקפות של מי שהייתם רוצים להיות.

הבית מייצג אותנו, את ההצלחות שלנו ולקבל מחמאות מכל מי שנכנס בדלת על הבית זה לקבל מחמאות על מי שאנחנו, אחד הכלים החשובים לחיזוק הביטחון העצמי שנפגע. הבית זה הטריטוריה שלכם והוא המקום לחיזוק הקשרים החברתיים שנעלמו, יצירת מפגשים חברתיים וארוחות משפחתיות מוכחות ככלי התורם ליציאה מהמשבר.

את אודליה חממי הכרתי בפילטיס, היא הייתה בתום תהליך הגירושים עם שתי בנות בוגרות והתחילה את החיים מחדש.

הטלפון מצלצל, השעה 18:30 בערב, אני מחפשת אותו בין כל הניירות שפזורים לי על השולחן, על הצג כתוב אודליה ואת אודליה אני מאוד אוהבת, היא לקוחה שהיה לי העונג להכיר ולעבוד אתה, הטרנד של האוכל הבריא מאוד מדבר אליה, לא מזמן סיימתי לתכנן ולעצב  עבורה את דירת “הרווקות” שלה ולכן היא החליטה לעשות מפגש ולהזמין חברים לארוחת ערב שמבוססת על ראו פוד בלבד.

“הלו”, אני אומרת ומיד שומעת את קולה אומרת “את לא מאמינה, היו אצלי אתמול בערב 15 אנשים, כל הערב דיברו רק על הבית שלי, האוכל היה הנושא השולי. התהלכתי בגאווה, כל הזמן החמיאו לי על הבחירות והטעם שלי והסתכלו עלי בהערצה, הרגשתי כל כך מוצלחת שאפילו שכחתי לספר להם שיש כתבה גדולה על הבית באתר מאקו ובמגזין עיצוב מפורסם. הרבה זמן לא הרגשתי כל כך רצויה, אני זורחת כמו השמש ומרגישה כמו טווס”, אני לרגע שותקת לא מוצאת את המילים אבל חיוך ענק מרוח לי על כל הפנים, ההתרגשות שלי בשיאה, כייף לי לשמוע אותה מאושרת וכייף לי לדעת שהביטחון העצמי שלה גובר, שהיא חוזרת לחיים!

זו לא קלישאה זו המציאות והיא תלויה בכם. התחלה חדשה, עיצוב בדרך שלך, בלי פשרות!